Ledning

Prefekt (chef)

Anders Heyden

E-post: anders.heyden@math.lu.se
Telefon:+46 46 222 85 31
Rumsnummer: 443
Anders Heydens profil i Lunds universitets forskningsportal

Ställföreträdande prefekt

Anna-Maria Persson

E-post: anna-maria.persson@math.lu.se
Telefon:+46 46 222 85 39
Rumsnummer: 457A
Anna-Maria Perssons profil i Lunds universitets forskningsportal

Biträdande prefekt

Frank Wikström

E-post: frank.wikstrom@math.lth.se
Telefon:+46 46 222 85 64
Rumsnummer: 560
Frank Wikströms profil i Lunds universitets forskningsportal

 

Se kontaktinformation ledning 
Dölj kontaktinformation ledning 

Administrativ och teknisk personal

Ekonom

Lars Andersson

E-post: lars.andersson@math.lu.se

It tekniker

James Hakim

E-post: james.hakim@math.lu.se

Carl Gustav Werner

E-post: carl-gustav.werner@math.lu.se

Michael MacDougall

E-post michael.macdougall@math.lu.se

Bibliotek

Ebba Ruhe

E-post: ebba.ruhe@math.lu.se

Mikael Abrahamsson

E-post: mikael.abrahamsson@math.lu.se

Kommunikatör

Susann Nordqvist

E-post: susann.nordqvist@matstat.lu.se 

 

Se kontaktinformation administrativ och teknisk personal 
Dölj kontaktinformation administrativ och teknisk personal 

Kontaktuppgifter avdelningar


Avdelningsföreståndare

Eskil Hansen

E-post: eskil.hansen@math.lth.se
Telefon: +46 46 222 9628
Rum: MH:446

Studierektor

Anders Holst
E-post: anders.holst@math.lth.se
Telefon: +46 46 222 34 05
Rum: MH:553

Studievägledning

kontakta LTH:s studievägledning (Studentwebben LTH)

Studieadministration

Eva-Lena Borgström, Hanne Nordqvist och Jessica Kareseit
E-post: expedition@math.lth.se
Telefon: +46 46-222 85 30+46 46- 222 91 86
Rum: MH:540

Ekonomi- och personaladministration

Lena Lööf
E-post: lena.loof@math.lu.se
Telefon: +46 46 222 85 37
Rum: MH:434

Information om Matematik LTH:s utbildning, forskning och personal

Information om Numerisk analys utbildning, forskning och personal

Avdelningsföreståndare

Erik Wahlén
E-post: erik.wahlen@math.lu.se

Studierektor

Anna-Maria Persson
E-post: anna-maria.persson@math.lu.se

Studievägledare

Kjell Elfström
E-post: Kjell.Elfstrom@math.lu.se

Studieadministration

Kerstin Rogdahl
kerstin.rogdahl@math.lu.se

Ekonomi- och personaladministration

Kerstin Rogdahl
E-post: kerstin.rogdahl@math.lu.se

Information om Matematik NF:s utbildning, forskning och personal

Avdelningsföreståndare

Erik Lindström
E-post: erik.lindstrom@matstat.lu.se

Studierektorer

Personal- och Ekonomiadministration

Denise Bokander
E-post: Denise.bokander@maths.lu.se

Studieadministration och Kommunikation

Susann Nordqvist
E-post: susann.nordqvist@matstat.lu.se

Information om Matematisk statistiks utbildning, forskning och personal

Adresser och hitta hit

Se adresser och hitta hit 
Dölj adresser och hitta hit